Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

OBRAZEM: Z bývalé školy v Římově jsou obecní byty
Z bývalé školy v Římově jsou byty. Vedení obce výsledné dílo slavnostně otevřelo v sobotu 18. ledna.
Třebíčský deník - Zprávy

Cestáři nechtějí mluvit o mírné zimě. Jen je letos nezaměstnává odklízení sněhu
Přestože se letošní zima jeví z pohledu řidičů i chodců jako mírná, pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočinu pohlížejí na nejnáročnější období roku odlišnou optikou.
Třebíčský deník - Zprávy

Vražda v nelegální herně: Obžalovaný vinu popírá
Martin Vosyka, obžalovaný z loňské vraždy třiapadesátileté ženy v jedné z nelegálních heren ve Žďáru nad Sázavou od svého zadržení loni v červnu zhubl asi dvacet kilo. V době činu vážil zhruba 134 kilogramů.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Zájem o bruslení je obrovský. V Rouchovanech mají vlastní plochu
Pro bruslení venku nejsou tuto zimu vhodné podmínky a tak bruslaři míří na stadiony více než dříve. Tato slova zní z ledových ploch napříč Vysočinou. Cena pro veřejnost je v drtivé případě dvacet korun za dítě a třicet za dospělého.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Tábory na rozbagrovaných Lavičkách? My už ne, říkají skauti
Obrovskou vlnu zájmu zvedla loni koncem roku informace Deníku a některých očitých svědků o tom, že zátoku Dalešické přehrady v místě zvaném Lavičky rozryly bagry. Pozemek v katastru Třesova, na němž se začalo ve velkém pracovat, býval tradičním místem letních táborů a klidné rekreace. Než ho koupili dva noví majitelé a bez povolení úřadů začali načerno rovnat terén.
Třebíčský deník - Zprávy

Stánek v areálu zámku bude při Barchanu za 400 korun na den
V Jemnici už se městská rada zabývala poplatky pro zdejší největší slavnost Barchan, která se uskuteční tradičně v červnu.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidič vláčku dostal za smrt chlapce v Šiklově mlýně podmínku
Tragická nehoda v zábavním parku Šikland ve Zvoli u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku z léta 2018, kterou nepřežil pětiletý chlapec, měla dohru u Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou. Ten za viníka označil řidiče výletního vláčku, pod jehož koly dítě skončilo. Za přečin usmrcení z nedbalosti dostal podmínkou a zákaz řízení. 
Třebíčský deník - Zprávy

Chceme přímý autobus do Ivančic, důrazně trvají na svém cestující
Rozladěnost obyvatel Hrotovicka neutuchá poté, co bylo v prosinci zrušeno přímé autobusové spojení přes Hrotovice a Ivančice do Brna. Posledních 50 let byli lidé zvyklí hojně využívat dálkovou autobusovou linku z Dačic. Od platnosti nového jízdního řádu jsou cestující sváženi do Moravského Krumlova na vlak.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé ve vánoční sbírce darovali téměř 65 tisíc korun
Vánoční veřejná sbírka skončila a úředníci mohli spočítat obsah kasičky. Lidé v Třebíči na dobročinné účely darovali částku, dosahující bezmála 65 tisíc korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Chřipková epidemie v kraji se nepřiblížila
Nástup virových akutních respiračních infekcí se ve třetím kalendářním týdnu nečekaně přibrzdil, chřipková epidemie se zatím nijak nepřiblížila. Na Vysočině se oproti druhému týdnu zvýšila nemocnost o pouhé procento, aktuálně je v kraji 1056 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.
Třebíčský deník - Zprávy

Radnice rozdělí dva miliony korun žadatelům o granty
Třebíč – Třebíčská radnice vyhlásila grantovou podporu pro letošní rok. Rozdělovat se budou dva miliony korun korun v celkem šesti programech – kultura, zájmové aktivity, prevence kriminality a drogové problematiky, ekologie, rodina a zdraví a cestovní ruch. Podpora je určena pro projekty nekomerčního charakteru.
Třebíčský deník - Zprávy

Turistické vizitky jsou hitem. Třebíč má nyní novou
Hitem se stávají turistické vizitky. Jsou nyní oblíbenější, než dřevěné turistické známky. Turisté dávají vizitkám přednost, protože nejsou tak objemné, známku si jednoduše nalepí do cestovatelského deníčku. Vizitky jsou navíc cenově dostupnější.
Třebíčský deník - Zprávy

Ornitologové doufají, že lidé kvůli ptačí chřipce nepropadnou panice
Nad chovy drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou stále visí Damoklův meč. A v určitém ohrožení se mohou podle mínění ornitologů octnout i volně žijící ptáci. Pokud lidé začnou panikařit, mohou svůj hněv zaměřit právě na ně. „Některá z případných opatření by mohla ohrozit zvláště chráněné druhy ptactva. Pro nás je Svratecká hornatina velmi cenným územím, kdyby panika měla volně žijící ptáky nějakým způsobem ohrozit, byla by to pohroma,“ poznamenal ornitolog Jaromír Čejka.
Třebíčský deník - Zprávy

Další vzorky byly negativní, plošné vybíjení drůbeže se nekoná
Štěpánov nad Svratkou – Přestože byly informace o výsledcích vzorků z dalších chovů drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou avizovány až na středu, již v pondělí večer se vedení městyse dozvědělo, že tam ptačí chřipka prokázána nebyla. „Včera večer mi bylo oznámeno, že výsledky testů sousedních chovů už byly dokončeny a jsou naštěstí negativní. Kdyby tomu bylo naopak, museli bychom ve čtvrtek přistoupit k vybíjení,“ potvrdila v úterý ráno starostka Štěpánova nad Svratkou Šárka Kunčíková.
Třebíčský deník - Zprávy

Další mrtvý na silnicích Vysočiny. Havárie je u Příštpa na Třebíčsku
Další mrtvý člověk na silnicích Vysočiny. K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 21. ledna mezi sedmou a osmou hodinou ranní mezi Příštpem a Rozkoší. „Řidič osobního auta utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky v Jihlavě Petr Janáček.
Třebíčský deník - Zprávy

U Budišova se srazilo auto s vlakem
/AKTUALIZUJEME/ Ke srážce vlaku a osobního auta došlo v úterý 21. ledna brzy ráno u Budišova. Provoz na trati byl na dvě hodiny zastaven, vlaky suplovaly náhradní autobusy. „V péči zdravotníků skončila řidička osobního auta. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Tou dobou tam bylo celkem šest lidí – tři pasažéři, dva drážní zaměstnanci a vlakvedoucí,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Zpoždění či přecpaná souprava. Cesta vlakem je chvílemi utrpení
Cestování vlakem. To je téma hovorů číslo jedna na Náměšťsku, které leží na trati 240 Jihlava – Brno. Po prosincové změně jízdních řádů je skoro všechno jinak. A cestující mají řadu výhrad, i když vzrostl počet spojů a přibyly spěšné vlaky.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Miloslav Sláma fotil Sněžku z Křemešníku i z Pasecké skály
Miloslav Sláma ze Žďáru nad Sázavou si při svých toulkách po Vysočině dokáže všimnout i toho, co jiným často zůstává skryto. „Mým cílem je zažít si krásné výhledy. Mám rád místa, která poskytují pěkný výhled. Nemusí být nutně daleký, stačí jen pohled na krásnou krajinu. Zažil jsem spoustu dalekých výhledů, viděl jsem třeba ze Šumavy Alpy, ale nejzajímavější zážitek byl pro mě pohled z Křemešníku na Sněžku,“ říká Miloslav Sláma.
Třebíčský deník - Zprávy

V závodech poráží i muže, vítejte ve světě tvrdých hasiček
Na první pohled jde o obyčejné mladé dívky. Pak ale obléknou hasičský zásahový oblek s helmou a dýchacím přístrojem a jdou bojovat na dráhu. Řeč je o Pavlíně Havlenové a Kateřině Vodičkové, které pravidelně závodí v soutěžích TFA (Nejtvrdší hasič přežije) A FCC (Vyzýváme hasiče do boje).
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: O úplné likvidaci chovů drůbeže ve Štěpánově rozhodnou ve středu
K plošné likvidaci drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou a nejbližším okolí zatím nedojde. Čeká se na výsledky testů, ty budou známy ve středu. Ovšem v případě, že budou výsledky pozitivní, nastane katastrofický scénář. „Museli by se utratit všichni domácí ptáci v oblasti Štěpánova,“ potvrdil zástupce státní veterinární správy Milan Novák.
Třebíčský deník - Zprávy

Nepanikařím, říká na ptačí chřipku chovatel z Pohledi
„Z ptačí chřipky strach nemám, myslím, že je to hlavně nafouknutá bublina a touha po senzacích,“ říká soukromý zemědělec Jindřich Holub z Pohledi na Havlíčkobrodsku. Jak tvrdí, v Pohledi a okolí se taková nemoc jako ptačí chřipka, nebo další mediálně známé nákazy, nikdy neobjevily a tak je zbytečné panikařit.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Poslední nájemníci jsou pryč. Radnice nechá sociální bytovku zbourat
Demolici domu se sociálními byty chystá třebíčská radnice v Borovině. Konkrétně se to týká Alšovy ulice. Kdo dům zbourá, se nyní soutěží, odhadovaná cena demoličních prací je okolo 1,2 milionu korun. Stavební parcelu o rozloze přibližně 1100 metrů čtverečních pak město prodá v aukci.
Třebíčský deník - Zprávy

Policie obvinila účetní úřadu a školy. Zpronevěřit měla přes milion
Malou obcí Víska na Havlíčkobrodsku už několik měsíců hýbou hospodářské problémy. Ty nakonec vyústily v trestní stíhání tamní účetní Ivety Grundové. Kriminalisté ji podle aktuálního zjištění Deníku obvinili ze zpronevěry statisíců z veřejného rozpočtu obce.
Třebíčský deník - Zprávy

Žena přišla o řidičský průkaz v Husově ulici
O řidičský průkaz přišla třiatřicetiletá žena, kterou hlídka zastavila v ulici Husova v Náměšti nad Oslavou. Žena nadýchala 1,55 promile.
Třebíčský deník - Zprávy

Tragická nehoda uzavřela silnici mezi Jihlavou a Brodem
Ke srážce nákladního vozu s osobním došlo o čtvrt na devět ráno na silnici 38 u Stříteže u Jihlavy. „Zemřela při ní jedna osoba,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Obec Senorady - ples..
HLÁŠENÍ 14.01.2020..
Znalecký posudek - oceňov..
Mikroregion - plesová a m..
Mikroregion - pozvánka na..
Obec - schválený rozpočet..
Jaderná elektrárna- speci..
SVČ - akce leden 2020..
Mikroregion -akce leden 2..
Mikroregion - oznámení o ..
Mikroregion-Oznámení o zv..
Rybářský ples..
Myslivecký ples..
HLÁŠENÍ 06.01.2020..
HLÁŠENÍ 23.12.2019..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Obec Senorady - ples..
Mikroregion - plesová a m..
Mikroregion - pozvánka na..
Jaderná elektrárna- speci..
SVČ - akce leden 2020..
Mikroregion -akce leden 2..
Rybářský ples..
Myslivecký ples..
JE Dukovany - informace..
Poděkování JMK..
JE Dukovany - informace...
SVČ - akce na červen 2019..
Akce SVČ Ivančioce - květ..
Mikroregion - zpravodaj..
SVČ Ivančice - akce duben..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 14.01.2020..
HLÁŠENÍ 06.01.2020..
HLÁŠENÍ 23.12.2019..
HLÁŠENÍ 16.12.2019..
HLÁŠENÍ 04.12.2019..
HLÁŠENÍ 29.11.2019..
HLÁŠENÍ 20.11.2019..
HLÁŠENÍ 06.11.2019..
HLÁŠENÍ 01.11.2019..
HLÁŠENÍ 31.10.2019..
HLÁŠENÍ 21.10.2019..
HLÁŠENÍ 14.10.2019..
HLÁŠENÍ 07.10.2019..
HLÁŠENÍ 02.10.2019..
HLÁŠENÍ 30.09.2019..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 2547
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 1642
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 3562
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 1621
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 1572

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2020 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2020 Miroslav Patočka