Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Jablka, švestky, hrušky, meruňky. Ovoce? Letos bída
Třebíč – Příprava tradiční podzimní zahrádkářské výstavy v Třebíči je v plném proudu. Jen k vyvěšení poutačů je potřeba spousta razítek. Už nyní zdejší dlouholetý předseda svazu zahrádkářů Blažej Bobek ví, že nebude jednoduché sehnat exempláře na prezentaci úrody jablek, kde jich bývá okolo 120. Málo se podle jeho slov urodilo i švestek, hrušek či meruněk.
Třebíčský deník - Zprávy

Test po 40 letech: Socialistické "mezitypy" 100/110 a 105/120 jezdí skoro stejně
Na stejných silnicích a bezprostředně po sobě jsem si mohl vyzkoušet Škody 110 a 120. Od začátky výroby "stovkové" řady brzy uplyne 50 let.
Třebíčský deník - Zprávy

Žijeme stále déle. Ve zdraví ale strávíme mnohem méně let než severské národy
Češi v rámci Evropy vyčnívají ve vysokém počtu úmrtí na zhoubné nádory slinivky a ledvin. Celkově ale rakovina zabíjí méně lidí než před čtvrtstoletím.
Třebíčský deník - Zprávy

Kdo bude jaderné elektrárny obsluhovat? Vychovat bude třeba stovky odborníků
Třebíč - Budování nového jaderného bloku není pouze záležitostí technického provedení. Zároveň bude nutné vzdělávat další generaci lidí, která s tímto zdrojem bude jednou pracovat.
Třebíčský deník - Zprávy

Děti zaměstnanců mají speciální tábor přímo v elektrárně
Dukovany /FOTO/ – Jaderná elektrárna Dukovany omládla malými táborníky. Koná se tam už druhý turnus letošních příměstských táborů. Opakovaně se jich účastní děti dukovanských zaměstnanců ve věku od šesti do12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.
Třebíčský deník - Zprávy

Dva bloky dukovanské elektrárny jsou odstavené
Dukovany - Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany zahájili odstávku prvního výrobního bloku. Vedle výměny jedné pětiny paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací. Na krátkou dobu tak budou odstaveny dva dukovanské bloky. Odstávka se odběratelů nijak nedotkne.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíč slaví. Historické městečko vítá návštěvníky
Třebíč - Slavnosti Tří kápí, kterými si Třebíč každoročně připomíná zápis místních památek na celosvětový seznam UNESCO, o víkendu vyvrcholí nočním pochodňovým průvodem a ohňostrojem. Průvod se vydá do ulic v sobotu ve 21 hodin, ve 21.45 hodin přijde na řadu velkolepý ohňostroj.
Třebíčský deník - Zprávy

Rekord v počtu prohlídek za den. Disident Tichý skončil za petici ve vězení
Rekordmanem v počtu domovních prohlídek za jeden den je bývalý disident Jiří Tichý. V roce 1988 sepsal s Ivanem Martinem Jirousem protestní petici Tak dost! Oba za to putovali do vězení. Vzpomínky Jiřího Tichého přinesly Příběhy 20. století Českého rozhlasu Plus.
Třebíčský deník - Zprávy

Nejvíc stížností chodí na Českou televizi, říká hudebník a pedagog Vadim Petrov
Hudebník, pedagog a mediální expert Vadim Petrov byl v březnu zvolen za hnutí ANO do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která kromě jiného dohlíží na objektivitu veřejnoprávního zpravodajství a publicistiky. Podle Petrova nelze říct, že by bylo neférové. „Častokrát ale daleko víc záleží na tom, co neodvysíláte, než to, co jde do éteru. Důležitá je skladba nebo výběr hostů. Jistě by byla zajímavá analýza spíkrů, které si v delším časovém horizontu ČT zve, a hlavně těch, jež si nezve,“ říká v rozhovoru pro Deník.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Jako v Kobře 11. Řidič prchá před policií, pokus nevyšel
Stařeč – Automobilová honička jako v Kobře 11 se odehrála ve Starči. Opilý čtyřiadvacetiletý řidič ujížděl před policejním autem. Zajel však do slepé uličky u nové hasičské zbrojnice, odkud nebylo úniku.
Třebíčský deník - Zprávy

Pramen řeky Oslavy leží jinde, zjistili hydrologové
Vysočina - Řeka Oslava pramení jinde, než se doposud předpokládalo. Zjistili to hydrologové z pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Brně.
Třebíčský deník - Zprávy

Jak připravit prvňáčka na vstup do školy? V klidu by měli být hlavně rodiče
Pro prvňáčka je vstup do školy zdrojem nejrůznějších pocitů. Nechybí mezi nimi těšení se na něco nového, zvědavost, hrdost na to, že už je školák, ale ani strach z neznámého. Rodiče mohou z velké části ovlivnit to, co jejich dítě v prvním dni a roce školy zažije.
Třebíčský deník - Zprávy

Deště zabraly, v lesích začínají růst houby
Třebíčsko – Dešťové přeháňky v minulých dnech zabraly a v lesích to začíná vonět houbami.
Třebíčský deník - Zprávy

Nižší rodinné dávky pro cizince? Brusel se zastal Čechů v Rakousku
/EVROPA PRO ČECHY/ Deset tisíc Čechů pracuje v současnosti v Rakousku. Zdravotní sestry, ošetřovatelky, kuchaři, číšnice, řemeslníci, automechanici, ale i manažeři nebo odborníci v IT.
Třebíčský deník - Zprávy

Žďas dobývá ruský trh, získal zakázku za 4,3 miliardy korun
Žďár nad Sázavou /FOTO/ – Žďárská strojírenská firma Žďas se stává významným exportérem na trh Ruské federace. Poté, co uzavřela strategický kontrakt na dodávky výkovků pro jadernou energetiku s ruským energetickým gigantem Rosatom, vyhrála nyní výběrové řízení na výstavbu energetického zdroje s návaznou výrobou stlačeného vzduchu pro společnost Magnitogorskij metalurgičeskij kombinat (MMK), která má své sídlo v Magnitogorsku.
Třebíčský deník - Zprávy

I americký bombardér B-52 se zúčastní cvičení Ample Strike 2019
Náměšťsko - Vojáci už zveřejnili základní informace k chystanému mezinárodnímu vojenskému cvičení Ample Strike 2019. Uskuteční se od 29. srpna do 16. září.
Třebíčský deník - Zprávy

Dodavatele pátého bloku chce vláda vybrat do konce roku 2022
Třebíč – Firmu, která postaví pátý jaderný blok v Dukovanech, chce vláda vybrat do konce roku 2022. Řekl to vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na setkání se zástupci regionu v Třebíči.  
Třebíčský deník - Zprávy

Věznice bez ostnatého drátu, jaká je v Jiřicích, by mohla být i v Rapoticích
Rapotice – Spousta práce v zaměstnání i po příchodu „domů“, sebevzdělávání, dokonalý pořádek, kázeň, žádné ostnaté dráty ani vysoký plot či dozorci. Pouze vzdělaný personál, který celý den zajišťuje chod areálu, vyřizuje administrativu a má přehled o každém kroku „obyvatel“. Takový je princip otevřené věznice, která funguje dva roky v Jiřicích ve Středočeském kraji.
Třebíčský deník - Zprávy

Příběh o panně a netvorovi ožije při večerních prohlídkách náměšťského zámku
Náměšť nad Oslavou - Tradiční večerní hrané prohlídky se v pátek a v sobotu 16. s 17. srpna uskuteční na zámku v Náměšti nad Oslavou.  
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině se nejlépe žije v Brodě. Náměšť je pátá, Třebíč třináctá
Třebíčsko, Vysočina – V Havlíčkově Brodě by chtěl žít každý. Tak by mohla nově znít slavná cimrmanovská hláška, alespoň tedy co se Vysočiny týče. Analytici projektu Obce v datech, který hodnotí kvalitu života v 206 českých městech, totiž zveřejnili výsledky ankety, z níž vyplývá, že nejlépe se žije lidem právě v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Jihlavě.
Třebíčský deník - Zprávy

VIDEO: Na úzkou rozbitou objížďku vjíždějí i náklaďáky, které na ni nepatří
Třebíčsko /FORO, VIDEO/ – Je to nepříjemná objížďka, která nestojí za nic ve dne, natož v noci. Jenže jinak to zkrátka nejde. Řeč je o náhradní trase pro uzavřený úsek Štěpánovice – Výčapy na krajské silnici II/360. Objížďka vede z Výčap přes Vacenovice, za nimi se na dohled od Jaroměřic zpět napojuje na hlavní tah z Třebíče směr Znojmo.
Třebíčský deník - Zprávy

Manželé z Boleslavi jsou na cestě kolem světa. Jedou stopem
Jakub a Eliška Švajdovi jsou mladí manželé z Mladé Boleslavi, kteří se rozhodli, že dají výpověď ve Škodovce, kde pracovali, pronajmou svůj byt, a stopem zvládnou cestu kolem světa. Zkušenosti s podobným cestováním už mají a ničeho se nebojí. Na svoje velké dobrodružství, které odstartovalo 8. dubna, si dávají asi čtyři roky. Všechno to začalo jedním úplně nevinným výletem do Benátek.
Třebíčský deník - Zprávy

Jižní Morava se mění. Stává se krajem fíků a dalších cizokrajných plodin
Trvale vzrůstající teploty a nedostatek vláhy mění Jižní Moravu v region se subtropickým rázem. Už několik let tam lidé s úspěchem pěstují například fíky, typické spíše pro jih Evropy. Zemědělcům, kteří nemají závlahy, usychají běžné plodiny. Budoucnost má naopak podle expertů vinná réva. Na jihu Moravy se také objevují živočišné druhy z jihu Evropy, Afriky i Asie. Třeba jedovatý druh pavouka zápřednice nebo slunéčko z jihovýchodní Asie.
Třebíčský deník - Zprávy

Kruhové objezdy v Třebíči budou připomínat rozety baziliky
Třebíč – Třebíčská radnice chce sjednotit vzhled celkem sedmi kruhových objezdů na území města. Inspirovala se rozetami na třebíčské bazilice sv. Prokopa.
Třebíčský deník - Zprávy

Ztracená peněženka se třemi tisíci korun se vrátila majiteli
Třebíč - Díky poctivé nálezkyni se dostala ztracená peněženka zpátky jejímu majiteli.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
HLÁŠENÍ 16.08.2019..
HLÁŠENÍ 12.08.2019..
HLÁŠENÍ 07.08.2019..
Mikroregion -inzerce pro ..
Pozvánka na veřejné zased..
Mikroregion- akce srpen 2..
Smuteční oznámení..
Mikroregion-rozpočt. opat..
HLÁŠENÍ 15.07.2019..
HLÁŠENÍ 08.07.2019..
Mikroregion - akce v červ..
Obec Hlína - divadelní př..
Obec-schválený závěrečný ..
Obec-oznámení o vyvěšení ..
JE - Tisková zpráva..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
JE Dukovany - informace..
Poděkování JMK..
JE Dukovany - informace...
SVČ - akce na červen 2019..
Akce SVČ Ivančioce - květ..
Mikroregion - zpravodaj..
SVČ Ivančice - akce duben..
Poděkování..
Smuteční oznámení..
Hejtman Jihomoravského kr..
Letní tábory - volná míst..
Ceny materiálu vodovodníc..
Publicita- oprava kříže..
FÚ - oznámení - daň z nem..
Adventní čas v Mohelně - ..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 16.08.2019..
HLÁŠENÍ 12.08.2019..
HLÁŠENÍ 07.08.2019..
HLÁŠENÍ 15.07.2019..
HLÁŠENÍ 08.07.2019..
HLÁŠENÍ 01.07.2019..
HLÁŠENÍ 25.06.2019..
HLÁŠENÍ 12.06.2019..
HLÁŠENÍ 10.06.2019..
HLÁŠENÍ 27.05.2019..
HLÁŠENÍ 20.05.2019..
HLÁŠENÍ 13.05.2019..
HLÁŠENÍ 06.05.2019..
HLÁŠENÍ 03.05.2019..
HLÁŠENÍ 25.04.2019..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 2309
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 1428
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 3347
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 1423
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 1355

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2019 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2019 Miroslav Patočka