Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Listokazí nálety na Vysočině už pomalu končí, zahrádkáři si oddychnou
Lezou na pověšené prádlo a pletou se i do vlasů. A ožírají listí stromů i keřů. Letos jich tu byly celé houfy, postěžovala si na hnědozelené brouky Eva Tatíčková z Rokytna. Listokazi zahradní jsou zkrátka postrachem zahrádkářů.
Třebíčský deník - Zprávy

Jako první nevidomý zdolal Tour de France: Skvělé, říká sportovec z Třebíčska
Je to skvělý pocit. Ale život jde dál. Nic se nemění. Říkám si, zajel jsem Tour de France, a co jako?, usmívá se skromně profesionální sportovec Ondřej Zmeškal z Nového Telečkova na Třebíčsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Tenisová exhibice na Olympijském festivalu: Plekanec na trestné dostal pivo
Čtyři české sportovní hvězdy současnosti i nedávné minulosti berou do ruky tenisovou raketu a rozehrávají se před sobotním exhibičním utkáním v areálu SKP Kometa v brněnských Pisárkách.
Třebíčský deník - Zprávy

Osm set let: v Kněžicích začínají přípravy oslav rok dopředu
Velké oslavy chystají na příští rok v Kněžicích na hranici okresů Jihlava a Třebíč. Koronavirus ale vnesl do začátku příprav nejistotu.
Třebíčský deník - Zprávy

Záchranář z Vysočiny: Překvapilo mě, že lidé chtěli vidět demolici svého domu
Pokora, úcta, soudržnost a naděje. To jsou nejčastější pocity, s kterými se Radek Benda ze Sázavy u Pelhřimova setkával na jižní Moravě, kde po tornádu pomáhal jako krizový intervent. „Intervent poskytuje péči osobám zasaženým nějakou nečekanou životní situací. Zpravidla je to náhlé úmrtí v rodině, ale i živelná katastrofa, jakou je právě tornádo,“ popisuje svou práci. A právě díky ní teď přináší příběhy místních z trochu jiné perspektivy.
Třebíčský deník - Zprávy

Kostýmy a paruky: Žirovničtí divadelníci se na zámku vrátili v čase
/VIDEO/ Pane hrabě, pane hrabě, křičí prostá děvčata, která spěchají do Zelené světnice žirovnického zámku za Albrechtem z Gutštejna. „Hrozné neštěstí, stala se vražda. Zabili vašeho bratra Kryštofa,“ chrlí ze sebe Bětka a muže v zelenočerném oděvu odvádí pryč.
Třebíčský deník - Zprávy

Zahradní slavnost se v Náměšti přesouvá z parku k tkalcovně, slibuje překvapení
Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi a řádná porce hudby z celého světa. Jubilejní 35. ročník festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou začíná. Zahajovací koncert bude v sobotu 24. července večer patřit portugalsko-španělskému duu Lina_Raül Refree. V neděli festival pokračuje pestrým odpoledním programem u Staré tkalcovny. Odpolední program je zdarma a na co se mohou návštěvníci těšit, Deníku řekl dramaturg festivalu Michal Schmidt.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé v Olšinkách se obávají dalšího deště, hasiči jsou v pohotovosti
Práce na minimalizaci dalších škod v obci, kde lidé žijí v bahenní pasti, začaly. Problém je kukuřičné pole a zanesený rybník.
Třebíčský deník - Zprávy

Nesvítí: fontána před Janáčkovým divadlem v Brně má poruchu
/VIDEO/ Prostor před Janáčkovým divadlem se světelnou fontánou na Moravském náměstí v Brně je oblíbeným místem pro setkávání obzvlášť v letních měsících. Tento týden však byli lidé ochuzení. Světelná fontána totiž nefungovala.
Třebíčský deník - Zprávy

Vědci z Třebíčska popsali pět nových rodů afrických savců
Mezinárodní tým biologů pod vedením Josefa Bryji, který působí v detašovaném pracovišti ve Studenci na Třebíčsku spadající pod Ústav biologie obratlovců Akademie věd České republiky, obohatil savčí faunu hned o pět nových rodů hlodavců. Získané výsledky jsou důležité i v kontextu pochopení vývoje našeho vlastního druhu.
Třebíčský deník - Zprávy

Neúspěšné návrhy podoby nádraží v Brně: podívejte se, jak také mohlo vypadat
/ANKETA/ Nové hlavní vlakové nádraží u řeky Svratky v Brně vznikne podle návrhu nizozemských architektů z ateliéru Benthem Crouwel Architects. V těsném závěsu za nimi skončili další tři finalisté soutěže na podobu železničního uzlu a jeho blízkého okolí, kteří postoupili do užšího čtyřčlenného výběru. Deník Rovnost přináší jejich návrhy, s nimiž usilovali o vítězství.
Třebíčský deník - Zprávy

Připomínka svatebního masakru u D1: nových devět křížů stojí příliš nízko
Podle legendy odkazují dřevěné kříže u dálnice D1 na krvavou událost z roku 1540, po které zůstalo devět mrtvých. Každého z nich připomíná jeden kříž, ten prostřední zabitou nevěstu. Od loňského prosince stojí nedaleko dálnice u Lesního Hlubokého na Brněnsku nových devět křížů. Nahradily předchozí, které byly dlouhodobě ve špatném technickém stavu kvůli hnilobě.
Třebíčský deník - Zprávy

Z české části Vysočiny nosí lidé plné misky borůvek. V moravské jen vzpomínají
/FOTO/ Modrá, kam se podíváš. Lesy na Vysočině jsou plné borůvek. Neplatí to však všude. Zatímco v české části kraje lidé nosí plné misky, v té moravské jen smutně vzpomínají na předchozí roky.
Třebíčský deník - Zprávy

První očkování bez registrace i na Vysočině: začne v Jihlavě. V úterý
/FOTO/ Nechat se naočkovat bez předchozí registrace, nabídne ve zkušebním provozu i velké očkovací centrum v Jihlavě – Hruškových Dvorech. První termíny se pro zájemce otevřou už v úterý 27. července mezi třináctou a osmnáctou hodinou odpoledne. Proti koronaviru se mohou nechat naočkovat bez předchozí registrace občané starší 18 let. Budou očkováni jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson.
Třebíčský deník - Zprávy

U Mohelna havaroval motorkář. Letěl pro něj vrtulník
Havárie motocyklu zkomplikovala v pátek ráno dopravu u Mohelna na Třebíčsku. 
Třebíčský deník - Zprávy

Nové servisní a výcvikové centrum u Náměště: ruské vrtulníky nahradí americké
Hukot ruských vrtulníků Mi brzy vystřídá zvuk amerických strojů Venom firmy Bell. S tím se pojí i výstavba servisního a výcvikového centra, které vznikne na vrtulníkové základně v Sedleci u Náměště nad Oslavou. 
Třebíčský deník - Zprávy

Nejmohutnější ve Žďárských vrších. Lukásova lípa zabojuje o titul Strom roku
Strašně jí fandím a samozřejmě, že jí dám hlas. Třeba taky zvítězí, stejně jako Chudobínská borovice, říká Ladislav Horký z Nového Města na Moravě. Řeč je o Lukásově nebo také zpívající lípě v Telecím, která se dostala mezi finalisty ankety Strom roku.
Třebíčský deník - Zprávy

Světlá: ze zámecké oranžerie zmizelo sedmdesát procent rostlin. Darujte nějaké
Jediná zámecká oranžerie na Vysočině nacházející se ve Světlé nad Sázavou znovu ožívá. Skleník, který se může pochlubit i umělým vodopádem a kašnou, přivedlo předchozí užívání do téměř havarijního stavu.
Třebíčský deník - Zprávy

Rakousko: stop těžkým kamionům. Letos z Vysočiny odjelo půl milionu kubíků dřeva
Kácení v lesích je i v roce 2021 na Vysočině velmi intenzivní. Mezi nejvíce postižené lokality, kterých se těžba dotkla v plném rozsahu, patří Telčsko a okolí Ledče nad Sázavou. „Na celé Vysočině jsme jenom za první pololetí roku 2021 vytěžili pět set tisíc metrů krychlových dřeva,“ informovala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.
Třebíčský deník - Zprávy

Dukovany: odborníci zahodí propisky. Zápisy do dokumentů nahradí prsty na mobilu
Místo zápisu do papírového dokumentu jen několik doteků na speciálně upraveném mobilu. A najednou každý zaměstnance s přístupem vidí, v jakém stavu se nachází zvolené čerpadlo, armatura a další systémy uvnitř jaderné elektrárny. Vše díky digitalizaci a novému systému digitální podpory zajišťování. Upravené telefony rovnou zaznamenají kontrolu u zvoleného přístroje.
Třebíčský deník - Zprávy

Je to on, potvrdil totožnost lupiče z benzínky v Polné jeho bývalý zaměstnavatel
Tvrdí, že benzínku v Polné na Jihlavsku nepřepadl a nevyloupil. Údajně na místě v době činu nebyl. Obžaloba je přesvědčena o opaku. Za pravdu ji mimo jiné dává výpověď bývalého zaměstnavatele obžalovaného. Ve středu 20. července před Okresním soudem v Jihlavě vypověděl, že na záznamech z bezpečnostních kamer obžalovaného Ukrajince Ivana Bryka bezpečně poznal.
Třebíčský deník - Zprávy

Když nebudou Dukovany, může Třebíč na plánovaný obchvat zapomenout
Pro některé jsou nezbytné, jiní je považují za zbytečně vyhozené peníze. Řeč je obchvatech, které plánuje kraj ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic vybudovat u několika měst.
Třebíčský deník - Zprávy

Letošní koronavirové léto: více nákaz se šíří mezi mladými a z ciziny
Průměrný věk nově nakažených výrazně poklesl. I díky tomu se v nemocnicích aktuálně starají jen o tři desítky lidí s covidem.
Třebíčský deník - Zprávy

Covid na Vysočině ustupuje, počet nových případů klesá k nule
Situace s covidem je v republice hodně rozdílná. Zatímco například v Praze se za posledních sedm dní nakazilo několik stovek lidí, v některých okresech jde pouze o jednotlivce.
Třebíčský deník - Zprávy

Ceny benzínu a nafty na Vysočině: Víme, kde si natankujete nejlevněji
/INFOGRAFIKA/ Nutnou otravou. Vysávačem peněz. Tak by se minimálně v posledních měsících dala nazvat jakákoliv návštěva čerpací stanice na Vysočině. V republikovém srovnání zaplatí místní řidiči jak za benzin, tak i naftu téměř ze všech nejvíc, do svých peněženek už ale nejspíš nebudou muset sahat hlouběji. Ceny by se měly udržet stabilní.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
JE Dukovany - aktuality..
HLÁŠENÍ 19.07.2021..
Mikroregion-oznámení o vy..
HLÁŠENÍ 12.07.2021..
Záměr obce č. 3 2021 pron..
Smuteční oznámení V. Krat..
KÚ JMK - Návrh plánu péče..
HLÁŠENÍ 07.07.2021..
Mikroregion - akce červe..
Informace Ministerstva vn..
Oznámení o vyvěšení závěr..
Schválený závěrečný účet ..
JE Dukovany - obnovení pr..
HLÁŠENÍ 28.06.2021..
HLÁŠENÍ 25.06.2021..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
JE Dukovany - aktuality..
Smuteční oznámení V. Krat..
Mikroregion - akce červe..
Informace Ministerstva vn..
JE Dukovany - obnovení pr..
SVČ -akce červen 2021..
EKO-KOM - Osvědčení o úsp..
Agentura ochr. přírody-Od..
Pečovatelka domů..
Sběr a odvoz nebezpečného..
Výstava Mikroregionu Ivan..
Mikroregion - cyklovyjižď..
eg.d - Oznámení o přeruše..
Mikroregion-nabídka zájez..
JE Dukovany - nová ovocná..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 19.07.2021..
HLÁŠENÍ 12.07.2021..
HLÁŠENÍ 07.07.2021..
HLÁŠENÍ 28.06.2021..
HLÁŠENÍ 25.06.2021..
HLÁŠENÍ 21.06.2021..
HLÁŠENÍ 14.06.2021..
HLÁŠENÍ 24.05.2021..
HLÁŠENÍ 17.05.2021..
HLÁŠENÍ 10.05.2021..
HLÁŠENÍ 03.05.2021..
HLÁŠENÍ 19.04.2021..
HLÁŠENÍ 09.04.2021..
HLÁŠENÍ 01.03.2021..
HLÁŠENÍ 18.01.2021..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 4337
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 3255
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 5058
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 3257
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 3320

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2021 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2021 Miroslav Patočka