Obec Biskoupky
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky Formuláře
Doporučujeme: Stěhováni OÚ Historie Krajinné prvky Pojihlaví Rezervace Život V.N. Dílo V.N. Král a vosa
Ostatní: GIS RSS kanál WAP verze e-Rádce REGiONY Srážky Mapa webu Nezval SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Volby
Projekty
Ostatní
obr PLÁNY
Územní plán
Povodňový plán
Kanalizace
Vodovod
Plyn
Pasporty
obr OKOLÍ
Řeka Jihlava
Templštýn
Rezervace
Fotografie
obr V.NEZVAL
Život
Dílo
Ostatní
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Kronika
Arch. fota
obr KNIHOVNA
Informace
Nové knihy
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
obr AKCE
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr AKTUALITY
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr HLÁŠENÍ
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Vysočina
Diecéze

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady

Potvrzeno v Jihlavě: český „Šinkanzen“ bude zastavovat i na Vysočině
O další krok blíže je Vysočina roky propírané vysokorychlostní trati. Český „Šinkanzen“, který má jezdit z Prahy do Břeclavi, bude zastavovat i na Vysočině. Stoprocentně. Kraj totiž do konce roku přidá plánovanou zastávku v Jihlavě i do oficiálních dokumentů. Konkrétně do zásad územního rozvoje.
Třebíčský deník - Zprávy

Zpackaná oprava na Vysočině: po opravách neprojede pod viaduktem autobus
Opět středem pozornosti. U železničního viaduktu v Lukách nad Jihlavou, který před pár lety někdo natřel růžovou barvou, je další problém. Po položení nového asfaltu pod ním neprojede autobus ani hasičská cisterna.
Třebíčský deník - Zprávy

Spisovatel Pavel Kosatík: Slováci mají schopnost rychle se zvednout ze země
Pavlu Kosatíkovi nedávno vyšla kniha Slovensko 30 let poté, ve které popisuje mnohdy bouřlivý vývoj u našich sousedů během tří dekád jejich samostatnosti, od éry Vladimíra Mečiara až po současnost.
Třebíčský deník - Zprávy

Maso, nebo léky? Drahota dopadá na lidi z Vysočiny se speciální dietou
Kde na to máme brát? Kvůli rostoucí inflaci zdražují nejen běžné potraviny, ale stále víc peněz musí vytáhnout z peněženky lidé trpící cukrovkou nebo celiakií. V případě, kdy se k civilizačním nemocem přidá věk, je na problémy zaděláno. „Ceny letí nahoru. Zdražuje mouka a máslo. Maso jsme kupovali krůtí, protože je dietní. Jenže kilo krůtího stojí dneska už skoro dvě stě padesát korun, a to pro něj jezdíme do Havlíčkova Brodu,“ postěžovala si Stanislava Rosecká z Přibyslavi.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíč září jako v pohádce. Nalaďte se na vánoční notu při procházce městem
První adventní neděli 27. listopadu slavnostně rozsvítili vánoční osvětlení města Třebíč společně s vánočním stromem na Karlově náměstí. Podívejte se na atmosféru nedělního podvečera na snímcích od pana Ivo Svobody. Děkujeme mu za možnost zveřejnění.  
Třebíčský deník - Zprávy

Energetická chudoba roste. Dospělí zbytečně odmítají dávky, trpí tím i děti
Mnohým Čechům se nedostává peněz na zaplacení drahých energií, přesto po úřadech nepožadují příspěvek na bydlení. Často ani nevědí, že na něj mají nárok. Příkladem je i paní Helena, jež bydlí v nájemním domě v Praze 2. Čtyřiasedmdesátiletá důchodkyně přitom tento příspěvek ještě před pár lety pobírala. Poté se ale provdala a její nynější manžel má uložené peníze z dědictví po rodičích v podílových fondech.
Třebíčský deník - Zprávy

Jihlava stále hledá peníze na Horáckou arénu. Uvažuje o vypsání nové soutěže
Až to všechno skončí, tak vám řeknu, co by tehdy bylo lepší. Tak s úsměvem glosuje dilema okolo Horácké multifunkční arény manažer výstavby David Beke. Radnice nyní řeší, jestli nezkusí zakázku znovu soutěžit.
Třebíčský deník - Zprávy

Tipy na víkend: Mikuláš na zámku v Jemnici i na nádraží. Děti si užijí nadílku
Mikuláš, čert a anděl. Tři bytosti, které budou hlavními postavami nadcházejícího víkendu. Děti i dospělí se s nimi budou moci setkat na každém rohu. Nechte se pozvat do říše pekel nebo do nebe.
Třebíčský deník - Zprávy

Spisovatelka Markéta Lukášková: Překvapily mě podlé a zvrácené akce StB
Co vás v dějáku nenaučili. To je název nové knihy Markéty Lukáškové, ve které se vydává jinou cestou než ve svých předešlých románech. Snaží se vyplnit mezeru, kterou máme ve znalostech naší novodobé historie. Podle autorky byly události let 1948–1989 dříve zkreslené, nikdy nebyly objektivně vysvětlené a na hodinách dějepisu se jimi jen prolétlo. 
Třebíčský deník - Zprávy

Anežka Binková, známá z Česko Slovensko má talent, vydala píseň O Vánocích
/VIDEO/ Novou písničku O Vánocích právě vydala písničkářka Anežka Binková, známá ze soutěže Česko Slovensko má talent. Vánoční písničkou hodlá uvést sérii svých oblíbených každoročních vánočních koncertů.
Třebíčský deník - Zprávy

Bundu a deku s sebou, zimní kina na Vysočině už promítají
Kulicha na hlavu, deku, péřovou bundu a svařák s sebou. Zimní kino promítá vůbec poprvé v polovině prosince v amfiteátru v Lipnici nad Sázavou. Divákům nabídne pohádku Anděl Páně 2. Naopak v Humpolci mají se zimním kinem už dvouletou dobrou zkušenost.
Třebíčský deník - Zprávy

Po loňském úspěchu bude oblíbený ohňostroj v Třebíči opět na Strážné hoře
Dvakrát ano, třikrát ne. Takové je skóre okresních měst na Vysočině podle pořádání ohňostrojů na Nový rok. Zatímco Třebíč a Žďár nad Sázavou tuto každoroční kratochvíli uspořádají, další města se k nim nepřipojí.
Třebíčský deník - Zprávy

Vánoční atmosféru s jarmarkem a rozsvícením vánočního stromu si užili ve Valči
Obec Valeč a Farnost Valeč a hotel Zámek Valeč společně připravili na první adventní sobotu vánoční trhy s kulturním programem a rozsvícením vánočního stromu. Vánoční náladu a pohodu z této akce zachytil na fotografiích Ivo Svoboda, kterému děkujeme za možnost zveřejnění.
Třebíčský deník - Zprávy

Lovecká sezona byla nebývale silná. Myslivci zastřelili nejvíc jelenů v historii
Myslivci během sezóny, která skončila na jaře letošního roku, ulovili více než milion kusů zvířat. Rekordní aktivitu nevyvíjejí jen pro svou potěchu. V současnosti jsou totiž české lesy ve srovnání s časy našich otců plné života a zvlášť u některých invazivních druhů je třeba se otáčet, aby se nepřemnožily. 
Třebíčský deník - Zprávy

SOUTĚŽ: Hledá se nejkrásnější vánoční strom na Vysočině a v celé republice
Deník vyhlašuje další ročník oblíbeného hlasování O nejkrásnější vánoční strom Vysočiny. Přihlaste i strom právě z vašeho města či obce! Letošní novinkou ankety je, že Deník vyhlásí před Vánoci i nejkrásnější strom z celé republiky.
Třebíčský deník - Zprávy

Adventní kalendář Sokola je plný pohybových a kreativních úkolů
24 pohybových a kreativních úkolů, které zpříjemní dětem čekání na Ježíška a při jejichž plnění se nebudou nudit ani dospěláci. Česká obec sokolská v rámci jednoho ze svých klíčových projektů Se Sokolem do života, nejrozšířenější aktivity na rozvoj pohybové gramotnosti předškoláků, připravila speciální adventní kalendář.
Třebíčský deník - Zprávy

Nový jaderný blok v Dukovanech: ČEZ obdržel na stavbu tři nabídky
Energetická společnost ČEZ obdržela tři nabídky na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Zájem mají podle očekávání francouzská společnost EDF, jihokorejská firma KHNP a severoamerický Westinghouse. ČEZ nyní nabídky zanalyzuje a bude o nich s uchazeči dál jednat. Finální nabídky by zájemci měli podat do konce září příštího roku. Dnes o tom informovala společnost ČEZ, která má tendr na starosti. Konkrétní podmínky nabídek firma neuvedla. Nový blok by měl být dokončen do roku 2036.
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: V Třebíči otevřou příští týden velké parkoviště, má odlehčit centru města
Zhruba sto sedmdesát míst nabídne parkoviště v Hrotovické ulici v Třebíči. Plocha vznikla mezi areálem První brněnské strojírny a železniční tratí. Její zadní část využijí i autoškoly jako cvičiště. Měla by sloužit hlavně jako záchytné parkoviště pro lidi dojíždějící do Třebíče za prací. Na parkovišti by měli nechat auto a dál pokračovat městskými autobusy. Radnice si slibuje, že se tak uleví přetíženému centru.
Třebíčský deník - Zprávy

FOTO: Strom z Vysočiny zahájil advent v Evropském parlamentu, podívejte se
Vánoční stromeček z Vysočiny ozdobený českými ozdobami krášlí od středy Evropský parlament. Vzrostlá jedle odjela do Bruselu ze zámku Žďár nad Sázavou, od společnosti Kínský Ždár. Vyrostla na hospodářském dvoře Lyra, navrženém J. B. Santinim. Strom byl Evropskému parlamentu v Bruselu věnován u příležitosti končícího předsednictví České republiky.
Třebíčský deník - Zprávy

Vepřín ve Štítarech nedaleko Třebíčska farmář nakonec nepostaví
Na začátku velké plány, na konci nulový výsledek. Taková je zřejmě definitivní tečka za víc jak roční přetahovanou obyvatel Štítar na Znojemsku a farmářem Josefem Kolářem ze zemědělského družstva Petřín patřícího do skupiny Rhea Holding. Plánovaný velkokapacitní vepřín pro deset tisíc prasat v blízkosti městyse zemědělec nepostaví. Tečku za sporem udělal Nejvyšší správní soud i krajští úředníci, když zamítli jeho poslední právní pokusy o výstavbu.
Třebíčský deník - Zprávy

Značné rozdíly v cenách. Lidé v Třebíči vyhráli, za teplo zaplatí nejméně
/CENY PŘEHLEDNĚ/ Lidé Vysočině si v příštím roce připlatí za vytápění bytů. Města, kde se topí biomasou, jsou na tom ale o poznání lépe než ta, která topí plynem.
Třebíčský deník - Zprávy

Odsoudili pašeráka lidí z D1 na Vysočině. Úřady ale přesně neví, kdo to je
Úřady netuší, kdo to vlastně je, a jaké je jeho pravé jméno. Přesto poslal Okresní soud v Pelhřimově na tři roky do vězení cizince za nelegální převoz běženců přes naše území.
Třebíčský deník - Zprávy

První adventní víkend v Jaroměřicích nabídl bohatý kulturní program
V sobotním podvečeru 26. listopadu odehrálo jihočeské divadlo Navětvi pohádku Hlídali jsme Ježíška v prostorách vinárny hotelu Opera v Jaroměřicích nad Rokytnou. Adventní neděle 27. listopadu pokračovala odpoledním programem na náměstí Míru lampionovým průvodem. 
Třebíčský deník - Zprávy

Majiteli z Vysočiny utekl klokan. Může vám hopsat na zahradě
Pokud jste v posledních deseti dnech viděli po Havlíčkobrodsku poskakovat klokana, máme pro vás dobrou zprávu. Nezbláznili jste se. Viděli jste správně. Jeden takový vačnatec totiž před více než týdnem utekl, respektive uskákal, chovateli Jaroslavu Adamcovi z Krásné Hory. Ten jej od té doby hledá.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčští strážníci zachránili ženu: viděli ji, jak kolabuje. Ihned zasáhli
Strážníci Městské policie Třebíč pomohli se záchranou třiasedmdesátileté ženy z Rouchovan.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Biskoupky

Biskoupky 40, 664 91
telefon: 546 435 041, 724 185 911
email: obec@biskoupky.cz
podatelna: podatelna@biskoupky.cz
datová schránka: c96asze

Úřední hodiny:
Po 17:00-19:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
ČEZ - Vánoční tvoření v D..
Pozvánka na veřejné zased..
Mikroregion - Návrh střed..
Mikroregion -návrh rozpoč..
HLÁŠENÍ 21.11.2022..
Návrh rozpočtu obce na ro..
Informace o počtu a sídle..
Stanovení minimálního poč..
HLÁŠENÍ 15.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
MVČR - zřízení datových s..
eg.d - upozornění vlasdtn..
SVaK - návrh střednědobéh..
SVaK - Návrh rozpočtu na ..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
ČEZ - Vánoční tvoření v D..
MVČR - zřízení datových s..
eg.d - upozornění vlasdtn..
JE Dukovany - cvičení voj..
Smuteční oznámení Havelka..
JE Dukovany - cvičení has..
Sdružení kominíků a topen..
Mikroregion - akce listop..
SVČ - akce listopad 2022..
eg.d - Oznámení o přeruše..
Publicita - Žijme pospolu..
JE Dukovany-příjezd první..
Recovera- sběr a odvoz ne..
JE Dukovany - Den otevřen..
SVČ - nabídka kurzů, den ..
obr HLÁŠENÍ (NEJNOVĚJŠÍ):
HLÁŠENÍ 21.11.2022..
HLÁŠENÍ 15.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
HLÁŠENÍ 14.11.2022..
HLÁŠENÍ 07.11.2022..
HLÁŠENÍ 31.10.2022..
HLÁŠENÍ 24.10.2022..
HLÁŠENÍ 17.10.2022..
HLÁŠENÍ 10.10.2022..
HLÁŠENÍ 30.09.2022..
HLÁŠENÍ 26.09.2022..
HLÁŠENÍ 12.09.2022..
HLÁŠENÍ 05.09.2022..
HLÁŠENÍ 29.08.2022..
HLÁŠENÍ 08.08.2022..
obr ANKETA:
Jaké místo v obci se vám líbí nejvíce?

Biskoupské kopce
Počet hlasů: 7142
Údolí řeky Jihlavy
Počet hlasů: 5888
Čarodějnický dvůr
Počet hlasů: 7843
Škola V. Nezvala
Počet hlasů: 5926
Zřícenina hradu Templštýn
Počet hlasů: 6208

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Dětský den Nová Ves
obr V sobotu 1.6.2013 pořádá Nová Ves v 10:00 hod. dětský den. Bude zde skákací hrad, soutěže, zemědělská technika, koňský povoz, jízda na traktoru a další atrakce. Pořadatelé srdečně zvou...
obr Odkazy
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Obec Senorady
Město Oslavany
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

obr ODKAZY

cez

cez

obr GIS BISKOUPKY

gis

©2008-2022 Obec Biskoupky. Publikační systém a webdesign ©2008-2022 Miroslav Patočka